Połącz nazwę zawodu z odpowiednim opisem. Zachęcam Cię, abyś nie szukał odpowiedzi od razu w Internecie. Spróbuj samodzielnie wykonać to zadanie, a dopiero potem zweryfikuj swoje odpowiedzi w wyszukiwarce internetowej. Czy te zawody są Ci znane? Czy zaciekawiły Cię? Czy zapragnąłeś dowiedzieć się czegoś więcej o nich?

Po wykonaniu ćwiczenia zachęcam Cię do myszkowania w ŚWIECIE ZAWODÓW. Poszukajcie różnych zawodów. Dowiedzcie się, jakie obowiązki, warunki pracy i wymagania dotyczą pracowników wykonujących dany zawód. Być może poznacie nowe zawody, albo dowiecie się czegoś ciekawego o zawodach, którymi jesteście zainteresowani?

P.s. Informacje o zawodach, ich opisy i wymagania znajdziecie w „Klasyfikacji zawodów i specjalności” dostępnej w sieci.

Życzę Ci udanej zabawy w ŚWIECIE ZAWODÓW!

  1. INTENDENT
  2. KODOWACZ
  3. PERFUZJONISTA
  4. STOKAŻOWY
  5. TAKIELARZ
  1. Przyjmuje do magazynowania, przechowuje w zbiornikach i przekazuje do produkcji lub wysyłki surowce, półfabrykaty i produkty gotowe w stanie płynnym, np. ług sodowy, kwas solny, oleje roślinne i mineralne.
  2. To specjalista obsługujący płucoserce. Przygotowuje maszynę oraz nadzoruje krążenie pozaustrojowe w celu zatrzymania pracy serca przez specjalny system pomp podczas operacji kardiologicznych.
  3. Koduje algorytmy w dowolnym języku programowania maszyny cyfrowej; zamienia różne algorytmy na komputerowy kod programu maszyny liczącej lub koduje informację i przygotowuje ją do przetwarzania danych (programista).
  4. Wykonuje, montuje, demontuje, naprawia olinowanie na jednostkach pływających.
  5. Pracownik zarządzający sprawami gospodarczymi w danej instytucji. Zajmuje się wyposażeniem oraz zaopatrzeniem danej instytucji w artykuły spożywcze.

Poleca – Doradca zawodowy PPP W-ch