XVI finał OTCD w Wałbrzychu odbył się 9 czerwca 2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 37 im. S.Staszica przy ul. Dunikowskiego 39 w Wałbrzychu, w godzinach 10.00 – 12.00.

Organizatorami są Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz PSP 37 w Wałbrzychu

Zgodnie z tradycją zaproszeni goście na początku Finału odczytali ,,Lokomotywę” z podziałem na role. Następnie w „Bajkową podróż” zabrali wszystkich uczniowie z klasy II.

Później zaproszeni goście czytali fragmenty książek polecanych przez Fundację, jednocześnie zachęcając do kontynuowania czytania w domach. Uczniowie klasy 0 porwali uczestników do ,,Bajkowej Zumby”.

W ,,Bajkowym Ouizie”została sprawdzona wiedza na temat baśni i bajek, na pytania odpowiadali dzieci oraz dorośli.

Na zakończenie chór szkolny wykonał piosenkę finałową ,,Cała Polska czyta dzieciom”.

Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki: prace wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, książki ufundowane przez PPP, słodycze ufundowane przez Radną Miejską oraz upominki z Urzędu Miasta. Honorowym Patronatem objął imprezę Prezydent Miasta Wałbrzycha – dr Roman Szełemej, a wśród zaproszonych gości znaleźli się: Minister Oświaty – Anna Zalewska, Posłowie i Senatorowie – Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Wiesław Kilian, Prezydenci Miasta Wałbrzycha, Radni Miejscy, przedstawiciele Kuratorium i Bibliotek, Teatrów, Kościołów, Szkół i Przedszkoli oraz Mediów.

Dziękujemy serdecznie za udział!