Dnia 23.11.2018 o godzinie 10:00 w sali witrażowej wałbrzyskiego magistratu odbył się finał konkursu plastycznego z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości: “Moja Ojczyzna”.

Organizatorem konkursu była Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wałbrzychu. Uczestnikami dzieci i młodzież z wałbrzyskich przedszkoli i szkół.

Wszystkie dzieci znały i głośno odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego. Wystąpił kwintet akordeonowy z Zespołu Szkół Muzycznych, a wystrojone w ludowe stroje dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 17 wykonały tańce ludowe. Swoją obecnością wydarzenie uświetnił wiceprezydent Zbigniew Nowaczyk, Małgorzata Wiłkomirska oraz przedstawiciele ratusza.

Jury bardzo wysoko oceniło poziom nadesłanych prac – gdzie oprócz pojedynczych dzieł napłynęły całe albumy z rysunkami, obrazkami i wyklejankami. Wszystkie prace i ich twórcy zostali nagrodzeni, a niektórzy wyróżnieni dodatkowymi upominkami. Podziękowania otrzymali także nauczyciele-opiekunowie oraz dyrekcje placówek, które wzięły udział w konkursie.