W naszej publicznej poradni już od wielu lat dzieci mają okazję, w trakcie zajęć terapeutycznych, tworzyć swoje gry komputerowe. W tym roku włączamy się do akcji „Europe Code Week 2021” w formule dostępnej dla (prawie) każdego zainteresowanego.


Uczestnicy przygotowują aplikację mobilną na system Android, czyli taką którą można uruchomić na większości telefonów komórkowych. Organizatorzy przygotowują zaplecze techniczne – nie trzeba znać się na programowaniu!
Uczestnicy mają za zadanie przygotować materiał, który zostanie wykorzystany w aplikacji. Aplikacja jest quizem o Wałbrzychu, więc czekamy … na Wasze pytania dotyczące Wałbrzycha, waszej dzielnicy, szkoły, ulicy, podwórka!


Szkielet aplikacji będzie przygotowany z wyprzedzeniem. W piątek 15 października 2021 od 8:00 do 12:00 będziemy wpisywać do aplikacji wcześniej zebrane pytania oraz te które przekażecie na bieżąco. Zainteresowani uczniowie i nauczyciele mogą obserwować ten proces – a przy okazji poznać jak tworzy się interfejs aplikacji oraz jej logikę („silnik”, który ją napędza).


Nie ma ograniczeń co do przekazywania swoich pytań – są one zbierane w siedzibie poradni. Natomiast ilość miejsc osób obserwujących sam proces kodowania jest ograniczona (z powodu restrykcji covid) – obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez mail: tkurzeja@ppp.edu.pl (zgłoszenia do końca 14.X.2021).

Aplikacja będzie dostępna do pobrania ze strony poradni.

Zapraszamy!


Aktualizacja – 15.10.2021 godzina 12:01.

Dziękujemy za udział w naszej inicjatywie!

Pytania zebrane, wprowadzone i przetestowane. Poniżej zrzuty ekranu z kodu i samej aplikacji – quizu.

Część kodu programu
Wygląd naszej aplikacji – Quiz o Wałbrzychu
Dobra odpowiedź!
Popraw odpowiedź.

Zawiera spakowany w formacie .zip plik instalacyjny aplikacji „Quiz o Wałbrzychu” na telefony z systemem Android. Program nie jest podpisany cyfrowo, stąd system nie zainstaluje gry bez aktywowania instalowania oprogramowanie poza sklepu Google.