Miejski finał kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom 2023”. Miejscem spotkania była Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Księżnej Daisy Hochberg von Pless w Wałbrzychu w Zespole-Szkolno Przedszkolnym nr 5 w Wałbrzychu, która jest partnerem Poradni i współorganizatorem przedsięwzięcia.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się dnia 07 czerwca 2023 r. (środa) o godzinie 9:30.

Udział wzieli zaproszeni goście, między innymi: Poseł RP Izabela Katarzyna Mrzygłocka, Senator RP Agnieszka Kołacz – Leszczyńska, Prezydent Miasta Wałbrzycha Roman Szełemej, Z-ca Prezydenta Sylwia Bielawska, Prezes Fundacji Księżnej Daisy- Mateusz Mykytyszyn, Magdalena Woch oraz rodzice, uczniowie i nauczyciele wałbrzyskich szkół podstawowych i przedszkoli.

Kontynuujemy działania na rzecz rozwoju czytelnictwa, pod auspicjami Fundacji ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Tegoroczna kampania społeczna „Cała Polska Czyta Dzieciom” odbywa się pod hasłem: „Książka to ogród”, co oznacza, że ze szczególną uwagą traktujemy w tym roku i przedstawiamy twórczość rodzimych pisarzy, którzy na kartach swoich książek ukazują piękno barw słowa. Pragniemy również przybliżyć młodym słuchaczom barwną postać księżnej Daisy, której rok obchodzony jest w Wałbrzychu.

Cała Polska Czyta Dzieciom - zdjęcie z finału